00:00
Sasu & FJ Band
01:00
Unit65
01:00
Unit65
01:30
Sasu & FJ Band
07:00
Åk med Ingsva bussen till Jakobs Dagarna!
07:00
Åk med Ingsva bussen till Jakobs dagarna!
09:00
Åk runt med brandbil och veteranbuss under dagen
09:00 - 23:00
Jakobs Dagars marknad
09:00
Jakob Dagars marknad
09:00
Jakob Dagars marknad
09:00
Jakob Dagars marknad
09:00 - 16:00
Gammaldagstorg
09:00
Tvåspråkig ekumenisk morgonbön
09:00 - 21:00
Storloppis
09:00
Publikkörning med T-Forden och Brandbilen
09:00 - 19:00
Loppis vid Betania
09:00
Tvåspråkig ekumenisk morgonbön
09:00
Tvåspråkig ekumenisk morgonbön
09:00
Tvåspråkig ekumenisk morgonbön
09:00
Tvåspråkig ekumenisk morgonbön
09:00 - 17:00
Loppis i Betaniakyrkans festvåning
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 21:00
Stadsorientering
09:00 - 16:00
Lördagsmarknad och loppis på busstationen
09:00 - 18:00
Storloppis
09:00 - 16:00
Gammaldagstorg
09:00 - 16:00
Gammaldagstorg
09:00 - 18:00
Storloppis
09:00 - 21:00
Jakobs dagars marknad
09:00 - 21:00
Jakobs dagars marknad
09:00 - 21:00
Jakobs dagar marknad
09:00 - 18:00
Golftävling – JPG Masters
09:00 - 15:00
Veteranbilssällskapets publikkörning med Brandbilen och T-Forden
09:00 - 17:00
Loppis på Betanias festvåning
09:00 - 19:00
Golftävling – JPG Masters
09:00 - 17:00
Företagarnas dag vid Gågatan/Centrum
09:00 - 15:00
Rundtur med veteranbilar
09:00 - 17:00
BJJ Jeppis Open Gamla Hamn
09:00 - 17:00
Öppet hus vid Solsand
09:00 - 18:00
Ekorosk på företagarnas dag
09:30 - 12:00
Folkhälsan erbjuder barnpassning i Museiparken
09:30 - 12:00
Folkhälsan erbjuder barnpassning i Museiparken
09:30 - 10:30
Morgonträning i Skolparken: Total Body Training
09:30
Morgonträning i Skolparken: Fysiopilates
09:30
Morgonträning i Skolparken: Summer Workout
09:30 - 10:30
Arbis Nack- och ryggjumppa
09:30 - 10:30
Arbis Holy hips – Viryayoga
09:30 - 10:30
Arbis Nack- och ryggjumppa
09:30 - 10:30
Arbis Sommaryoga
10:00 - 15:00
Lagerloppis
10:00 - 17:00
Vältbilen förevisas på Torget
10:00 - 18:00
Bokbytardag
10:00 - 18:00
Bokbytardag
10:00 - 18:00
Bokbytardag
10:00 - 17:00
Bokbytardag
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 18:00
Bokbytardag
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00 - 17:00
Maxifun på Gågatan
10:00
Soma Move
10:00
CrossFitJeppis morningcardio
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00 - 14:00
Agility med Jakobstads Kennelförening
10:00
Gudstjänst på Nanoq
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 16:00
Bokbytardagar
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 17:00
Bokbytardagar
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00
Beach wolley
10:00
Tävling i styrkelyft
10:00 - 14:00
Toughest training
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00 - 15:00
Kaninhoppnings tävling i Jakobstad
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00
Sh’bam
10:00
Arbis Yoga
10:00 - 17:00
Pidroturnering
10:00 - 19:00
Heldagsöppet på Missionsstugan
10:00 - 14:00
Stadsorientering
10:00 - 16:00
Lager outlet
10:00 - 18:00
Prova på racing
10:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Ulla-May Häggblom gör gammaldags yllebroderi.
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 18:00
Maxifun i Skolparken
10:00 - 14:00
Koka rödmylla färg på Skeppsgården!
10:00 - 14:00
Förenings- och fritidsdag på torget
10:00 - 14:00
Missionscafé med servering av sött och salt vid klockstapeln
10:00 - 18:00
Dress Like Marie Pop Up
10:00 - 18:00
Dress Like Marie Pop Up
10:00 - 15:00
Dress Like Marie Pop Up
10:00
Mässa i Jakobstads kyrka
10:00
Gudstjänst med Jakobstads finska församling
10:00
SPRs Morgongymnastik
10:00 - 17:00
Gatubandy & SunSäbä
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 18:00
Bokbytardagar
10:00 - 17:00
Bokbytardagar
10:00
Outdoor Functional Fit
10:00
Outdoor Functional Fit
10:00
OCR inspirerad funktionell träning
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 18:00
MaxiFun
10:00 - 16:00
Skivmässa
10:00 - 15:00
Lager Outlet
10:00 - 15:00
Veteranbilssällskapets publikkörning med Brandbilen och T-Forden
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
10:00 - 12:00
Öppet hus på CrossFit Jeppis
10:00
Nationell tävling i styrkelyft
10:00 - 18:00
Bokbytardagar på biblioteket
10:00 - 18:00
Bokbytardagar på biblioteket
10:00 - 18:00
Bokbytardagar på biblioteket
10:00 - 18:00
Bokbytardagar på biblioteket
10:00 - 17:00
Bokbytardagar på biblioteket
10:00
Gudstjänst på Nanoq
10:00 - 14:00
Missionscafé till förmån för församlingens missionsprojekt vid klockstapeln vid Jakobstads kyrka
10:00 - 18:00
Laesh fest – a mini-street festival with friends
10:00 - 14:30
Jaakon padel turnaus
10:00 - 18:00
Storloppis och auktion på torget
10:00 - 17:00
Gammaldagstorg & Antik Auktion
10:00 - 13:00
Padeltävling vid gamla hamn
10:00 - 13:00
Padeltävling vid gamla hamn
10:00
Bok- och filmbytardagar på biblioteket hela veckan
10:00 - 15:00
20 År Baket
10:00
Black Box Bus, Den Mobila Camera obscuran
10:00
Black Box Bus, Den Mobila Camera obscuran
10:00
Black Box Bus, Den Mobila Camera obscuran
10:00
Gudstjänst på Nanoq
10:00 - 14:00
Missionscafé vid klockstapeln
10:00
Nationell Bänkpresstävling
10:00 - 18:00
Sportmagasinet Mattssons Garden Party!
10:00 - 15:00
Mattssons Garden Party
10:00 - 18:00
Mattsson Garden Party
10:00 - 18:00
Mattsson Garden Party
10:00 - 18:00
Mattsson Garden Party
10:00 - 18:00
Mattsson Garden Party
10:00 - 15:00
Skivmässa vid Svenska gården
10:00 - 16:00
Skivmässa vid Svenska gården
10:00
Jeppis Beach-volleybollturnering vid Svanen Camping
10:00 - 11:00
Sommargympa med työväenopistos
10:00 - 00:00
FAF Laeshfest!
10:00 - 18.00
Lager tömning på Bros Quality Outlet!
10:00 - 16:00
Lager tömning på Bros Quality Outlet!
10:00 - 18:00
Lager tömning på Bros Quality Outlet!
10:00 - 18:00
Lager tömning på Bros Quality Outlet!
10:30
Jeppis Summer Ski 2019 Prolog
10:30 - 11:15
Arbis Muskelstretch
10..00 - 11.00
OCR Family Fun!
11:00 - 13:00
Jakobstads kyrka öppen för bön och samtal
11:00
Jeppis2Sea
11:00
OutdoorBlast
11:00
Jeppis2Sea
11:00 - 17:00
ACC Summermeet 2019
11:00 - 16:00
Öppet hus på Pedersöre tingshusmuseum
11:00 - 16:00
Öppet hus på Pedersöre tingshusmuseum
11:00 - 13:00
50-tals Picnic i Skolparken
11:00 - 17:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Hans-Erik Lindgren binder kvastar
11:00 - 17:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Ulla Enlund spinner hundhår och ull
11:00 - 17:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Boris Ahlsved förevisar träslöjd
11:00 - 17:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Ulla-Maj Grönhage arbetar med näver
11:00 - 17:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Barbro Lindgren förevisar silversmide
11:00 - 13:00
Jakobstads kyrka öppen för bön och samtal.
11:00
Tvåspråkig ekumenisk gudstjänst i Skolparken
11:00
Poesi stund
11:00 - 13:00
Jakobstads kyrka öppen för bön och samtal
11:00
Ekumenisk parkgudstjänst i Skolparken
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis i Skata
11:00 - 18:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis i Skata
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis i Skata
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis i Skata
11:00
Jeppis2Sea
11:00
Ekumenisk parkgudstjänst
11:00
OCR inspirerad funktionell träning
11:00
Golftävling – Pirilö Greensome Open
11:00 - 13:00
Jakobstads kyrka öppen för bön och samtal
11:00
OCR Family Fun
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 18:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 17:00
Persauki Cars & Coffee 2.0
11:00
Ekumensk gudstjänst i Skolparken
11:00 - 17:00
Marks & Iris OUTLET!
11:00
Träffa Herrfors på Gågatan
11:00 - 17:00
A Taste of Thailand
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 18:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis
11:00 - 17:00
Crafts and Second Hand – Hantverk och Loppis + A Taste of Thailand
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 17:00
Pop-Up-Café vid Hantverkarboden!
11:00 - 16:00
Saltstänk och tjärdoft utställning!
11:00 - 16:00
Saltstänk och tjärdoft utställning!
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 18:00
POP-UP Café Lagom & SHOP
11:00 - 17:00
Marks & Iris OUTLET!
11:30
Pedersöre Blåsare på torget
11.00 - 17.00
Marks & Iris OUTLET!
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Jakobs dagar paraden
12:00
Nationell tävling i klassisk bänkpress
12:00 - 16:00
Barnens Dag i Skolparken
12:00 - 16:00
Öppet hus i Vagnshallen
12:00
Vernissage: HANDMADE
12:00 - 14:00
Veteransamlingen i lilla byggnaden invid Malmska gården öppen
12:00 - 17:00
Flytta hit!
12:00 - 16:00
Barnens dag online
12:00
Inofficiell klassisk bänktävling
12:00
Gudstjänst i Jakobstads kyrka
12:00 - 19:00
Päivä kauneudelle
12:00 - 16:00
Barnens dag
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 15:00
Mässkär kryssning
12:00 - 15:00
Mässkär kryssning
12:00 - 15:00
Mässkär kryssning
12:00 - 15:00
Mässkär kryssning
12:00 - 15:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Barnens dag
12:00 - 14:00
Kompislenkki
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00 - 17:00
Öppet hus på Malmska gården
12:00 - 16:00
Öppet hus till veteransamlingen, Malmska gården
12:00 - 16:00
Öppet hus till Strengbergs Tobaksmuseum
12:00 - 16:00
Öppet hus till Tobaksmagasinet
12:00
Intervju med årets Late Jakob Thomas Enroth på torget
12:00 - 16:00
Barnens dag
12:00 - 18:00
MaxiFun i Skolparken
12:00 - 17:00
Gatubandy turnering
12:00 - 16:00
Black Kaffinobox XXVII – Drop-in nålhålskamera-workshop
12:00 - 16:00
Black Kaffinobox XXVII – Drop-in nålhålskamera-workshop
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Jakobs Dagar paraden
12:00 - 16:00
Persauki Cars & Coffee
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 16:00
Mässkär kryssning
12:00 - 17:00
Mässkär kryssning
12:00 - 17:00
Mässkär kryssning
12:00 - 17:00
Mässkär kryssning
12:00
Lunchmusik – Älskad i Jakobstads kyrka, Heidi Storbacka
12:00 - 17:00
Fristadens Bungee trampolin
12:00
Paraden
12:00
Hela veckan i parken
12:00 - 18:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 02:00
‘FAF goes Jakobsdagar’ vid Svenska Gården!
12:00
Hela veckan på gågatan
12:00 - 16:00
Westmansmors stuga under Jakobs dagar
12:00
Black Kaffinobox XXVII
12:00
Nationell Tyngdlyftstävling
12:00 - 16:00
Skattjakt vid Halpa-Halli (Barnens dag)
12:00 - 16:00
JKG program!
12:00 - 02:00
‘FAF goes Jakobsdagar’ vid Svenska Gården!
12:00 - 02:00
‘FAF goes Jakobsdagar’ vid Svenska Gården!
12:00 - 02:00
‘FAF goes Jakobsdagar’ vid Svenska Gården!
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00
Guidad rundtur på Nanoq (på finska)
12:00 - 18:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 18:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 18:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 18:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 17:00
Chia-Hui Luo vid Pedersörenejdens hembygdsmuseum
12:00 - 16:00
Westmansmors stuga under Jakobs dagar
12:00 - 16:00
Westmansmors stuga under Jakobs dagar
12:00 - 16:00
Westmansmors stuga under Jakobs dagar
12:00 - 16:00
12:00 - 16:00
SLÄKTFORSKNING – HITTA DINA SLÄKTINGAR
12:00 - 16:00
SLÄKTFORSKNING – HITTA DINA SLÄKTINGAR
12:00 - 01:30
FAF Laeshfest!
12:00 - 01:30
FAF Laeshfest!
12:15
Dansgrupperna In Progress & PG-Dans uppträder
12:15
Livestream med @salskixx & @ttinja
12:15
Energy Dancers
12:15
JKG: The Finnish Summer
12:30
Program på scenen
12:45
JKG program!
12.30
Rie på Torget
12.30
Träffa Dan Kronqvist och Wenzel Hagelstam vid Bokhandeln!
13:00
Veteranmopeds tävling
13:00
Boule på Segelsundsplanen
13:00
Gudstjänst i Jakobstads kyrka
13:00 - 18:00
Galleri Alexander: De fyra elementen
13:00 - 18:00
Galleri Alexander: De fyra elementen
13:00 - 18:00
Galleri Alexander: De fyra elementen
13:00 - 17:00
Black Kaffinobox XX: Välkommen att fota med kaffepaket!
13:00 - 17:00
Black Kaffinobox XX: Välkommen att fota med kaffepaket!
13:00 - 17:00
KARAOKE-mestaruudet
13:00 - 14:30
Spök-workshop
13:00
Öppet hus i Strengbergs tobaksmuseum och guidning på svenska
13:00 - 17:00
Collision Art Collective – Konst och hantverksshop
13:00 - 17:00
Collision Art Collective – Konst och hantverksshop
13:00 - 17:00
Collision Art Collective – Konst och hantverksshop
13:00 - 17:00
Collision Art Collective – Konst och hantverksshop
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00
Kvar i stan
13:00 - 16:00
Kom hit!
13:00 - 17:00
Utställning av Ilpo Fieldhill
13:00 - 17:00
Utställning av Ilpo Fieldhill
13:00 - 17:00
Utställning av Ilpo Fieldhill
13:00 - 17:00
Utställning av Ilpo Fieldhill
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Hans-Erik Lindgren binder kvastar
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Ann-Sofi Wikar arbetar med näverslöjd
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Heléne Nyberg gör tygtryck med Jelly-Print
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Per-Erik Riska arbetar med sävslöjd
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Barbro Lindgren gör vikingakedjor
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Tuula Vuorensyrjä visar återbruk av vacker plast
13:00
Veteranmopeds tävling “Speed-Day”
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Ann-Britt Keskisipilä gör vantar med nålbindning
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Inga Lund stickar med pärlor
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Per Erik Riska gör sävarbeten
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Heléne Nyberg gör tygtryck med Jelly-print
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Sonja Ekstrand drejar med lera
13:00 - 16:00
Arbetsdemonstration vid Hantverkarboden: Eeva-Maria Qvisén binder blomkransar
13:00
”Kvar i stan” i Församlingscentret
13:00
Boule på Segelsundsplanen
13:00 - 17:00
Kom hit 2023!
13:00
Kvar i stan – Jakobstads Svenska Församling
13:00
Mässa på finlandssvenskt teckenspråk
13:00
Speed-Day för veteranmopeder
13:00 - 03:30
Delhi House Party!
13:00 - 03:30
Delhi House Party!
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00 - 16:00
Hantverkarboden, Arbetsdemonstration
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
13:30
Jeppis Summer Ski 2019
13.00
Lindells på scenen
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00 - 18:00
Öppna gårdar i Skata
14:00 - 16:00
Poetry Open Mic
14:00 - 17:00
Jaakon Päivien karaokemestaruus med Härmän Jokke
14:00
Tävling i bänkpress
14:00
Made in Stockholm med Alva & Bona Sandström
14:00 - 18:00
Tribute to Olavi Tiala
14:00
Duo Joel & Otto
14:00
Leif-Erik Holmqvist i samtal med journalisten Bengt Rönnback
14:00
Kaffekonsert med Damkören
14:00
Marcus Lillqvist i samtal med journalisten Uffe Överfors
14:00
Ann-Lois Edström i samtal med litteraturvetare Maria Lassén-Seger
14:00 - 16:30
Folkhälsan erbjuder barnpassning i Museiparken
14:00
Öppet hus i Strengbergs tobaksmuseum och guidning på finska
14:00
Samtal mellan arkitekt Anders Höglund och Ann-Lois Edström i Betaniakyrkan
14:00
Betaniakyrkans kaffekonsert med pianomusik av Franz Schubert, pianist Ulla Wirtanen (f. Rantanen)
14:00 - 18:00
Bastudag vid Nanoq
14:00
Nationell klassisk bänkpresstävling
14:00
FC United – Kufu98
14:00 - 18:00
Öppna gårdar i Skata och gårdsloppis
14:00
Berättelser, historier och reflektioner: Skata
14:00
Berättelser, historier och reflektioner: Skata
14:00
Berättelser, historier och reflektioner: Skata
14:00 - 16:00
Utedisco på Barnens dag
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Möt Rädda Barnens informatör Max Holm
14:00
Möt läkaren Johanna Gripenberg i samtal med Sara Mikander
14:00
Möt författaren Majken Öst-Söderlund i samtal med Ann-Lois Edström
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00
Guidad rundtur på Nanoq
14:00 - 15:00
Arbis Konstpicknick
14:00
Svenska Gårdens Musikcafé
14:00 - 18:00
Öppna gårdar i Skata
14:00
Miss Model Jakobstad
14:00 - 15:00
Let’s grow together på Torget
14:00 - 18:00
Galleri Alexander: Bo Isomaa – Bedårande Havsband
14:00 - 18:00
Galleri Alexander: Bo Isomaa – Bedårande Havsband
14:00 - 18:00
Öppna gårdar i Skata
14:00
Psalm- och diktkonsert i Kyrkan
14:00
Jakobstads musik, Remedy LIVE!
14:00
Guidad rundtur på Nanoq (på svenska)
14:00
Guidad rundtur på Nanoq (på svenska)
14:00
Guidad rundtur på Nanoq (på svenska)
14:30
Jeppo Ungdomsorkester
14:30 - 16:00
Kulturarvsvandring i Skata
14:30 - 15:00
Let’s Grow Together, Jakobstad! On the podium
14.00
Miss Model Pietarsaari 2023
14.00
Station 23 – Rol Junell & His Hawaiian Novelty Orchestra
15:00
Jakob Marathon
15:00 - 18:00
Kom hit! Här finns jobb.
15:00
Guidad historisk vandring på Gamla Gravgården
15:00
Statyer och minnesmärken i Jakobstad, guidade vandringar med drama
15:00 - 18:00
Öppet hus i Vagnshallen
15:00
Profet i egen stad
15:00
Artist talk: JENNYVEXALA berättar om sitt projekt “The Milky Way Our Way”
15:00 - 18:00
Taste of Jeppis
15:00
FC United – Ajax
15:00
Farfars stol: Berättelser, dragspel och bas
15:00 - 19:00
Kvällstorg
15:00
Sommargudstjänst vid Ådö fiskehamn
15:00
Energy Dancers virtuell dansuppvisning
15:00 - 18:00
Nallesjukhus på gågatan
15:00 - 17:30
Öppet hus i Vagnshallen
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00
Lär dig tända eld med tändstål vid Nanoq
15:00 - 18:00
Familjedag vid Snellman Parken i Gamla Hamn
15:00 - 18:00
Familjedag vid Gamla Hamn
15:00
Fredrika Runeberg och Emilie Björksten vid Westmansmors stuga
15:00
Fredrika Runeberg & Emilie Björksten vid Westmansmors stuga
15:00
Fredrika Runeberg & Emilie Björksten vid Westmansmors stuga
15:00
Profet i egen stad
15:00 - 16:00
Bo Isomaa: Nära havet
15:00
Berättarglädje i Jakobstad
15:00
Musik och Poesi på biblioteket i Jakobstad
15:00
Sånger med Sangjukta!
15:30
Kampsportsuppvisning med Jakobstads Jujutsu, Kenshu-Kan & Enbukan
15.00 - 17.00
Coffee ART!
15.00 - 17:00
Coffee ART!
15.15 - 15.50
Kenshu-kan Aikido & Enbukan judo SKILLS uppvisning.
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Här i vår stad
16:00
Här i vår stad
16:00
FF Jaro – TPS
16:00
Statyer och minnesmärken i Jakobstad, guidade vandringar med drama (finskspråkig guidning)
16:00
Sumusade
16:00
Profet i egen stad
16:00
Unit65
16:00
Jakob Marathon
16:00 - 20:00
Roots&Color festival POP-UP
16:00
Statyer och minnesmärken i Jakobstad, guidade vandringar med drama (svenskspråkig guidning)
16:00
Ur arkivet: Country-kväll med Sonja Biskop & orkester på gågatan 2008
16:00
Ur arkivet: Boothill Stompers 2011
16:00
Ur arkivet: The Reverend Peyton’s Big Damn Band 2017
16:00
FF Jaro – TPS
16:00 - 21:00
Jakob Marathon
16:00
Lovana
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00 - 18:00
Vernissage för Brandkårshusets konstutställningar i sällskap av historiska personer
16:00
Jakob Marathon
16:00
FF Jaro – MP
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00 - 19:00
Country med Janne Granlund och Börje Nylund
16:00 - 19:00
Peter Svanström
16:00
Jakob marathon
16:00
Jaro match
16:00
Guidad vandring – Fäboda – upplevelser vid havet
16:00
HALÅÅ & HALOOO teaterföreställning
16:00
Fredrika Runeberg ja Emilie Björksten Westmaninmuorin tuvalla
16:00
Fredrika Runeberg ja Emilie Björksten Westmaninmuorin tuvalla
16:00
Fredrika Runeberg ja Emilie Björksten Westmaninmuorin tuvalla
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Guidad rundtur på Nanoq (på engelska)
16:00
Alva & Joel!
16:30
Matilda Ahlgren & Grant Bacik på Gågatan
16:30
Guidad historisk vandring på Gamla Gravgården (guidning på svenska)
16:30
Fiddlarna
16:30
ÖT:s Fotbollspodd Live
16:30
Guidad vandring (SV) – Gamla gravgården
17:00
Guidad historisk vandring på Gamla Gravgården (finskspråkig guidning)
17:00
60-tals kväll på Villa Sveden
17:00
Flickan från Jakobstad
17:00
Dans för hälsa!
17:00
JBK – JJK
17:00
Statyer och minnesmärken i Jakobstad, guidade vandringar med drama (finskspråkig guidning)
17:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär (på finska)
17:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär (på svenska)
17:00 - 20:00
Kvällskryssning med M/s Mässkär
17:00 - 20:00
Kvällskryssning med M/s Mässkär
17:00
Berättelser, historier och reflektioner: Visasbacken
17:00
Berättelser, historier och reflektioner: Visasbacken
17:00
Berättelser, historier och reflektioner: Visasbacken
17:00
Johannes & Eva
17:00 - 21:00
Outdoor Spinning
17:00 - 18:00
JKG uppvisning och prisutdelning
17:00
Alva Elle & Joel
17:00
La Riippa Group
17:00
Allsång med Dennis Rönngård vid Rosenlund
17:00
Flickan från Jakobstad
17:00
Guidad vandring i Skata trähusområde
17:00
Allsång vid Rosenlunds prästgård
17:00
Program på scenen
17:00
Han brydde sig (Otto Malm) -Guidad vandring
17:00
Damernas padel turnering
17:00 - 21
Nostalgiknuttarna på torget!
17:00
Allsångsafton
17:00
Bastudag vid Nanoq
17:15
Energy Dancers
17:15 - 18:15
Burlesk workshop
17:30
Bluesrock meets Big Band
17:30
Energy Dancers
17:30
Energy Dancers
17:30 - 21:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s MÄSSKÄR
17:30 - 21:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär
17:30
Bilbingo på torget (på finska)
17:30
Alva Elle & Joel
17:30
Aikido & Judo uppvisning
17:30
Ratatosk
17:30
Mikko Leppikangas Orchestra
17:30
Let’s Grow Together, Jakobstad! Painted Electrical wire boxes tour
17.00
Jeppo Ungdomsorkester!
17.00 - 18.00
Prova på OCR
17.30
LIVE! Musik vid Brödhörnets uteservering, Matilda & Grant!
17.30
LIVE! Musik vid Brödhörnet. Lystra!
18:00
Jakobs Dagar öppning
18:00
Energy Dancers
18:00
Energy Dancers
18:00
SerieCross
18:00
Lagerloppis
18:00
Energy Dancers
18:00
Röda korsets allsångsafton
18:00
Match show
18:00
Jakobs Dagar öppning i Skolparken
18:00
Veteranbilarna på torget
18:00
Nostalgiknuttarna: Förevisning av motorcyklar på torget
18:00
Jakobstrav
18:00 - 21:00
Metetävling
18:00
Dear Vävy
18:00
Veteranbilar på torget
18:00
Mummin Kullat
18:00
Jakobstrav
18:00 - 22:00
A la carte-kväll på Rosenlund
18:00
Lager outlet
18:00
Bilbingo
18:00
Match Show
18:00
Street jazz på torget med Jonathan Bäckström Quartet
18:00 - 20:00
Lovebombing Jeppis!
18:00
Vernissage: Eivor Nybäck berättar om sin konst
18:00
Kvällskonsert med Sebastian Sundqvist
18:00
Allsång på Betania
18:00
Local Harvesters
18:00
Betania Blues Ensamble
18:00
Karaokebileet med Härmän Jokke
18:00
Krav Maga uppvisning
18:00
SerieCross
18:00
Vernissage vid Betaniakyrkan, Ilona Chumachenko
18:00
Guidad vandring i Jakobstads historiska centrum
18:00
FC United – Esse IK
18:00 - 20:00
Jakobstads kyrka öppen för bön och samtal
18:00 - 20:00
Fritt inträde till Strengbergs Tobaksmuseum
18:00 - 20:00
Fritt inträde till Tobaksmagasinet; Jag är en SAMLARE – jag vill ha MER
18:00 - 20:00
Fritt inträde till Malmska gården
18:00
Ur arkivet: Made in Jeppis 2018
18:00
Ur arkivet: Jeppo Ungdomsorkester feat. Markus Lytts & Jennie Storbacka 2016
18:00
Ur arkivet: Röda korsets Allsång med Pedersöre spelmanslag 2008
18:00
Ur arkivet: Sundqvist Collective Plays Bo Kaspers Orkester 2016
18:00
Ur arkivet: Erik Sjøholm Band 2018
18:00
Ur arkivet: Jacob Gospel festkonsert 2010
18:00
Cruising med gamla fordon i Jakobs Dagar anda
18:00
Frank & hans vänner
18:00
Drivaxlarna LIVE @Kabulistan
18:00 - 19:00
Jakobs Dagars öppning
18:00
Guidad vandring i Jakobstads centrum
18:00
Energy Dancers
18:00
Energy Dancers
18:00 - 21:00
Collision Art Collective – Open house: “Genom andra världar” + live DJ-set
18:00
Nostalgiknuttarna: Förevisning av motorcyklar på torget
18:00
A cappellakonsert med Mrs Bighill Singers
18:00 - 01:00
DJ Hoikkapoika
18:00
Match Show
18:00 - 20:00
Mässkär kvällskryssning
18:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär
18:00
Jakobs Dagar öppning
18:00
Veteranbilar på torget
18:00
Nostalgiknuttarna på torget
18:00
Vernissage: Sanna Eks konstutställning på Betania
18:00
Kvällskonsert med Cajsa-Stina Ahlskog
18:00
Kvällskonsert med No Fortunate Son
18:00
Kvällskonsert med RUDE MOOD Light
18:00
Guidad historisk vandring på Gamla Gravgården (guidning på finska)
18:00
Introduktion i OCR-träning
18:00
Glasgrön Himmel – samtal med Jakartes konstnärer och poesi av Rosanna Fellman
18:00
Folkmusikkväll vid Skorpan
18:00
Jakobstrav
18:00
Match Show
18:00 - 20:00
Mässkär kvällskryssning
18:00 - 22:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär (svenskspråkig)
18:00 - 22:00
Guidad kvällskryssning till Graftonmonumentet med M/s Mässkär (finskspråkig)
18:00
Högmässa i Jakobstads kyrka
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00
Tältmötesserie: Kom till Jesus
18:00 - 19.00
Jakobs dagarnas öppnings ceremoni i Skolparken
18:00
Veteranbilar på torget!
18:00
Program på scenen
18:00
Program på scenen
18:00 - 20:00
Folkmusikkväll vid Skorpan
18:00
Bag of Music
18:00 - 20:00
Bilbingo vid torget!
18:00
Jakobs trav
18:00
Guidad vandring – Staden Jakobstads historiska centrum
18:00
Guidad vandring – Kulturvandring i Skata
18:00
Skulpturträdgård & vandring
18:00 - 20:00
‘No fortunate son’ vid Skorpan
18:00
Högmässa i kyrkan
18:00
Herrarnas padel turnering
18:00
Onsdagsträff vid Solsand
18:00
Från mörker till Ljus, Heili Hints och Jan Wenman
18:00
Musik vid Betaniakyrkan
18:00 - 20:00
Skulpturträdgård & vandring
18:00 - 20:00
Skulpturträdgård & vandring
18:00 - 20:00
Skulpturträdgård & vandring
18:00
Guidad vandring (FI) – Gamla gravgården
18:00
Guidad vandring – Fäboda – upplevelser vid havet
18:00
(FI) Han brydde sig (Otto Malm) -Guidad vandring
18:30
FF Jaro – MyPa
18:30
FF Jaro – AC Oulu
18:30
FC United – Esse IK II
18:30
Energy Dancers
18:30
Kanotorientering
18:30
Dansjumppa för barn vid Leirikeskus Hilperi
18:30
FF Jaro – MuSa
18:30
Reggatta de Blanc – The Police Tribute
18:30
Punchline
18:30
Jim Catwalk
18:30
FF Jaro – SJK Akatemia
18:30
Black Eagles – HBK
18:30
Jaro match
18:45
JKG program!
18.00
Match Show
18.00
Ayahuasca! David Urrutia
18.00
HALÅÅ & HALOOO teaterföreställning
18.00
HALÅÅ & HALOOO teaterföreställning
18.00
HALÅÅ & HALOOO teaterföreställning
18.30
Hot Club de Jakobstad!
19:00 - 22:00
Dans på torget med Dansdax
19:00
Här i vår stad
19:00
Här i vår stad
19:00
Här i vår stad
19:00
Här i vår stad
19:00
Här i vår stad
19:00
Operagala
19:00
Jorma Lover & the others Big band
19:00
Crimson Peak
19:00
Jacob Gospel
19:00
Ratatosk
19:00
Culture Club Summer Edition
19:00
Kvitter och kutter med Jakobstads Sommarkör 2019!
19:00
Bona featuring Alva Sandström & Yuli Flores
19:00
Unit65
19:00
Unit65
19:00
Spelmansgudstjänst vid Rosenlunds prästgård.
19:00
Philip Järvenpää
19:00
Philip Järvenpää
19:00
VOFF-gudstjänst
19:00
Sommargudstjänst vid Runebergs stuga
19:00
Psalmafton
19:00
Sommarkonsert med vokalgruppen Mrs Bighill Singers utomhus
19:00
Virtuell konsert med FANNY och MIIA
19:00
Black sheep Backyard Fest: Celt Division
19:00
Black sheep Backyard Fest: Vita Kråkor
19:00
Blacksheep Backyard Fest: Philip Järvenpää Blues Experience
19:00
Blacksheep Backyard Fest: Live Temple of the Stars
19:00
Blacksheep Backyard Fest: Live Music Quiz
19:00 - 21:00
Jorma Lover & The Others
19:00
The BÄND
19:00
Bilbingo på torget
19:00
Voff-gudstjänst
19:00
Folkmusikgruppen Johanna Lönngren & Rie
19:00
Psalmafton
19:00
Victoria Lampa & Mikael Ahlholm
19:00
Torgdansen: Carisma
19:00
Anthem of the Sea: Mauno Järvelä, Anni Järvelä, Siiri Virkkala & Ulla Lampela
19:00 - 24:00
The Bänd
19:00
Friluftsgudstjänst/Voff-gudstjänst för hundar och deras ägare
19:00
In da house i Församlingscentrets ungdomsutrymme
19:00
Psalmafton i Jakobstads kyrka
19:00
We Rock
19:00
Kuusikoski
19:00
Jeppis Burger Challenge
19:00 - 22:00
After Eight: Culture Club Summer Edition
19:00 - 22:00
After Eight: Moonica Mac
19:00
Voff-gudstjänst
19:00
Psalmafton i kyrkan
19:00
FC United – Seinäjokis Mimmiliga
19:00
Högsommardrömmar med Frida Andersson och Roland Junell
19:30
Korv-Görans Chili Burger Challenge
19:30
Bilbingo
19:30
Uncle G
19:30
Ur arkivet: A Tribute to the Eagles 2019
19:30
Soundwave Explosion
19.00
Hortans & Winter Duo
19.00 - 21.00
Speed Dating i Gamla Hamn
19.30
Villoveega.
19.30
Mathias Sandberg -The Captain
20:00
Nicola Cittadin
20:00
Marika Kivinen, sopran – Christian Ahlskog, orgel
20:00
Helkväll vid Svenska Gården!
20:00
Sasu & FJ Band
20:00
Parkgospel
20:00
Mrs. Bighill Singers skivsläppskonsert
20:00 - 00:00
Grillfest vid klockstapeln vid Jakobstads kyrka.
20:00
Martzius Cordovan – Fashion show
20:00
Ur arkivet: Triio Peeråsetsi 2010
20:00
Ur arkivet: KAJ 2015
20:00
Ur arkivet: Rehupiikles 2009
20:00
Ur arkivet: Timo Kotipelto & kuorosota-kören 2009
20:00
Ur arkivet: Arttu Wiskari 2013
20:00
Blacksheep Backyard Fest: Charlotta Curves & Love Blues
20:00
Stage Addicts på Stadshotellets terrass
20:00
Stage Addicts på Stadshotellets terrass
20:00 - 21:00
ELive Stream: Charlotta Kerbs
20:00
Jakobs Orgeldagar XIX
20:00
Jakobs Orgeldagar XIX
20:00
Philip Järvenpää Blues Experience
20:00
Kusinerna Riippa
20:00
Guilty Pleasure
20:00
LIVE Music Quiz with Black Sheep Orchestra
20:00
Vita Kråkor
20:00
Stage Addicts
20:00
Pavis Summer Sound
20:00
Lukas Djupsjöbacka
20:00
Christine Sten & Joel Svenfelt
20:00
River E
20:00
Dennis Rönngård & friends
20:00
Dennis Rönngård & friends
20:00
Distear
20:00
We Rock
20:00
Petter Löf
20:00
Jorma Lover & The Others
20:00
Välgörenhetskonsert i Pedersöre Kyrka
20:00 - 22:00
Grillfest vid klockstapeln vid Jakobstads kyrka
20:00
Jakobs Orgeldagar XX
20:00
Alva Elle & Joel
20:00 - 22:00
Pop-Up café vid klockstapeln
20:00
PJ Blues Experience Acoustic performance
20:00
No fortunate son vid Stadshotellet!
20:00
Jakobs orgeldagar!
20:30
Everture
20:30
Made in Jeppis
20:30
River E på Pavis-terrassen
20:30
River E på Pavis-terrassen
20:30
Bilbingo på torget (på engelska)
20:30
INMANIA
20:30
Marco Luponero & The Loud Ones
20:30
Kvällsmässa i Jakobstads kyrka
20:30
Made in Jeppis
20:30
Cheeky Bastards
20:30
Gaturally
20.00
The Bänd!
20.00
Gospel in the Park!
20.00 - 22.00
Gatudanssin!
20.00 - 22.00
FIIKA: Engström Plays Covers!
20.00
LIVE music @ Pavis!
21:00
Los cinco de Pampas
21:00
A Tribute to The Eagles
21:00
Välgörenhetskonsert till förmån för Gideoniternas bibelmission
21:00
Unit65
21:00
Taizémässa
21:00
Backyard Boiler Room
21:00
Fantasia
21:00
DJ Casualpummi
21:00
DJ Hoikkapoika + Klassikkokaksikko
21:00
DJ Cemilog
21:00
Taizémässa vid Betaniakyrkan
21:00
Ur arkivet: Sgt. Pepperoni på gågatan 2012
21:00
Trio Torpedo Live @Friends
21:00
Trio Torpedo Live @Friends
21:00
Alamaa & Anniina feat. DJ Floti
21:00
Hevibilly
21:00
Trio Torpedo
21:00
Breckerström Bros – Tribute to Brecker Brothers
21:00
Taizémässa
21:00
Johan Engström plays covers
21:00
Adam Rönn & Friends
21:00
Adam Rönn & Friends
21:00
Adam Rönn & Friends
21:00
Trio Lehtinen
21:00
Trio Torpedo
21:00
Terrace Boiler Room
21:00
Philip Järvenpää Blues Experience
21:00
Indigo Trails
21:00
Matilda & Joel
21:00 - 00:00
Kollega-Kollektiivi & ASA
21:00
Joel Sundkvist & Alva Elle vid Stadshotellet!
21:00
Duo Matilda & Martin vid Stadshotellet!
21:30
Mikko Alatalo
21:30
Unit65 & FANNY
21:30
Marco Luponero & The Loud Ones
21:30
Kvällsmässa i Jakobstads kyrka
21:30
Benjamin Peltonen
21:30
Maria Sur
21:30
KollegaKollektiivi
21:30
HEROINES
21:30
EXDE
21:30
Kvällsmässa i kyrkan
21.00 - 24.00
Toddes & Robertos Street Party
21.00
Jorma Lover & the others!
21.00 - 00
Marco Luponero & the Loud Ones
21.00 - 00
DJ Stards
21.15
Cajsa Stina
21.30
Fantasia
21.30
Henric Blomqvist & Friends
22:00
Alamaa
22:00
Uncle G
22:00
Anssi Kela
22:00
Blacksheep Backyard Fest: ELD
22:00
Blacksheep Backyard Fest: DJ Hoikkapoika + friends
22:00
ELB, Kona, HerttaÄssä feat. DJ Floti
22:00
Alva Elle & Joel Sundkvist
22:00
Ove & The Lydians
22:00
DJ Robin Nars
22:00
DJ Robin Nars
22:00
Cledos
22:00
Jorma Lover & The Others
22:00
HeviBilly
22:00
Paleface
22:00
Soundwave Explosion
22:00
Ove & The Lydians
22:00
Drag DJ Ari Korrales
22:00
FYRK – En bättre rap tour
22:00
Janery
22:00
Nattbio: Blinkers
22:15
Fredrik Furu
22:30
ItaloBrothers
22.00
Yones Wilson with Joel Schultz
22.00 - 00
Uncle Ben’s Pumped Up Frisco
22.00 - 00
Ove & the Lydians
22.30
Fredrik Furu med band!
22.30
Philip Järvenpää Blues Experience
22.45
Remedy
23:00
Midnattskonsert i Pedersöre kyrka
23:00
Utomhusbio i Skolparken: Smanderoon! With a vengeance
23:00 - 01:30
Unit65 (Stadshotellets terrass) & Sasu & FJ Band (kl. 01:00, O’Learys)
23:00
Masters of the University
23:00
The Assturds
23:00
Midnattskonsert i Pedersöre kyrka
23:00
Nause (SWE)
23:00
Averagekidluke
23:00
Midnattskonsert – Connected i Pedersöre kyrka
23:30
Sasu & FJ Band
23:30
Unit65 & Sarina Kettunen
23:55
The Second Level
23:59
Smoke Machine på Moody Stadshotellet!
23:59
Smoke Machine på Moody Stadshotellet!
9:00 - 17:00
Halpa-Halli på Företagarnas dag